Informacje o Bristles

Bristles została założona w 1995 roku przez absolwentkę Politechniki Warszawskiej. Rozpoczynaliśmy od handlu szczeciną chińską i do dzisiaj traktujemy ten produkt jako jeden z priorytetowych. W latach 1995-2000 Bristles rozszerza swoja ofertę o włosia szlachetne, miedzy innymi z wiewiórki, łasicy, kuny i borsuka - szeroko stosowane do pędzli artystycznych i kosmetycznych. Nasza uwaga kieruje się też w stronę włókien naturalnych roślinnych od renomowanych dostawców z Meksyku, Sri Lani i Indii, a także sztucznych, które zaczynamy sprowadzać z Europy ( Włochy, Niemcy, Czechy ) i dalekiego wschodu ( Chiny, Indie, Korea, Japonia). W 1998 Bristles jako pierwszy wprowadza na rynek polski syntetyczne włókno Toray z Japonii, stworzone na potrzeby przemysłu kosmicznego. Niezależnie, od samego początku Bristles rozwija dział eksportu trzonków drewnianych do pędzli; w latach 1995-2000 do krajów europejskich, a w 2001 także do USA. Już 4 lata później Bristles zostaje zauważony przez koncern Zahoransky. Współpraca z największym producentem maszyn szczotkarskich ugruntowuje naszą pozycję na rynku europejskim. Co warto dodać od 2005 roku skalę naszych dostaw trzonków drewnianych do pędzli skierowaną do USA mierzymy w ilościach kontenerowych. Lata 2006 - 2010 zaowocowały szczególnie udanym wejściem Bristles na rynek Południowej Afryki. Pozyskanie dominującego na tym rynku odbiorcy trzonków do pędzli pozwoliło nam intensywnie zwiększyć wielkość dostaw kontenerowych. W roku 2011 do naszej drużyny doszło młode pokolenie, który rozszerza zakres działalności firmy poprzez podjęcie tematu dostaw na rynki międzynarodowe gotowych wyrobów szczotkarsko-pędzlarskich, narzędzi ogrodniczych oraz łopat do śniegu i skrobaczek do szyb samochodowych.

Aktualnie

Bristles obecna jest w ponad 20 krajach na czterech kontynentach. Intensywnie zwiększamy sprzedaż naszych produktów zarówno w kraju, jak i do odbiorców zagranicznych. Rozwijamy nasz dział handlowy, inwestując w coraz lepszą, szybszą i bardziej profesjonalną obsługę naszych klientów. Poszerzamy nasze kontakty międzynarodowe - szczególnie w krajach UE, Indiach, Chinach i obu Ameryk, oraz co najważniejsze przeprowadziliśmy udaną ekspansję na rynek Afryki Południowej.

Lata 2011 - 2013 to ekspansja na rynki krajów akwenu morza Bałtyckiego, a lata 2013 – 2015 Ameryki Północnej w zakresie dostaw łopat do śniegu i skrobaczek do szyb.

W latach 2018 – 2020 intensywnie rozszerzaliśmy naszą ofertę o tak poszukiwane obecnie towary z Linii ekologicznej.

Przyszłość

Wierzymy w nowe technologie. Bristles inwestuje w nowoczesne metody sprzedaży, obsługi klienta i zarządzania. Współpracujemy z producentami automatyki przemysłowej – razem opracowujemy rozwiązania zwiększające wydajność, obniżające koszty eksploatacji i produkcji. W najbliższej przyszłości planujemy rozwój działów handlu mieszankami pędzlarskimi i szczotkarskimi oraz eksportu artykułów czystościowych; w dalszej znaczne poszerzenie asortymentu i rozszerzanie granic obecności Bristles na świecie.

Polityka jakości.

Bristles równa się jakość. To hasło od początku istnienia firmy znajduje się w centrum naszego zainteresowania. Sprzedajemy tylko selekcjonowane surowce. Nasz dział jakości stale monitoruje naszych dostawców z całego świata. Pozwala to nam z sukcesem rywalizować z wysoko wyspecjalizowanymi fabrykami produkującymi na potrzeby wojska.

Wiemy że jakość naszych produktów jest gwarantem rozwoju firmy.

Copyright (C) 2013 Mikołaj Kamiński